Můj první trénink

Jak bude vypadat můj první trénink? Na to se v duchu ptá většina nově příchozích (někteří i nahlas), takže jsme se nemuseli dlouze rozmýšlet a po letech přicházíme s tímto úvodem k první lekci.

 1. Můžu přijít kdykoliv?
  Ano. Boyokan směle ignoruje všemožné nábory a časově omezené kurzy. Novou tvář uvítame kdykoliv. Protože nečekáme, až se nám nasbírá dostatek nových lidí, probíhají naše tréninky sloučeně. Zkušenější členové se míchají s méně zkušenými, nedochází tak k izolovaným skupinkám a znalosti si předáváme plynule mezi sebou. Navíc, každý z nás je unikát, takže i naprostý nováček přináší do tělocvičny pestrost a zkušenosti pro ostatní.   
 2. Co se bude dít?
  Na první hodině ti ukážeme základní postoj a pohyby. Určitě si vyzkoušíš alespoň dvě techniky. A pokud budeš chtít, začneme zlehka s některými pády. Během tréninku ti rádi zodpovíme veškeré otázky, dozvíš se, co je vlastně Aikido zač, jaká je jeho filosofie a jak vypadá v praxi. Trénink bude stejným dílem o povídání a fyzické aktivitě. Lekce trvá hodinu a půl.

 3. Měl bych mít fyzičku?
  Není to potřeba. Tvůj první trénink bude klidnější, než jaký mají zkušenější členové. Nikdo od tebe neočekává hvězdné výkony, takže nemusíš prvně bušit 3 měsíce v posilovně.

 4. Co si mám vzít s sebou?
  Fakt nepotřebuješ kimono. Vezmi si tričko, tepláky a vodu. Vzhledem k tomu, že spousta technik vychází z chytání za oblečení, je lepší vzít něco, co vydrží. U tepláků jde o ochranu kolen, občas se válíme po zemi. Cvičíme bosky, takže boty řešit nemusíš (zima na nohy ti nebude). Pokud ale máš kimono, je to výhoda.

 5. Kolik to bude stát?
  První hodina je zdarma. Vyzkoušíš si, jestli tě Aikido baví, jestli ti vyhovuje kolektiv a pak sám uvidíš.

 6. Co když mám brýle?
  Kontaktní čočky jsou skvělá odpověď pro všechny druhy sportu. Pokud je nenosíš, bude občas lepší brýle odložit a pak je zase nasadit. Na první hodině s tím ale problém nebude.

Finální otázkou by mohlo být: Kdy a kde? Dospělí u nás cvičí v Brně na adrese Veveří 15, každé pondělí, středu a čtvrtek od 18:00 do 19:30.

Děti od 8 do 15 let a dospělé cvičí na adrese Hanácká 448/38, Brno-Tuřany. od 18:00 do 19:30.

Stav se za námi, rádi tě uvidíme!

Pokud jsme přeci jen netrefili tvůj dotaz, klidně nám napiš na facebooku.